Веќе навлегуваме во периодот каде што треба да се затоплуваме и често дрвата се избор за затоплување, набавката на дрва кај многумина е завршена а кај некој...

Еден од нашите најдобри пливачи, Александар Маленко по се изгледа ќе го прогласиме и за човек со најмногу бракови позади себе. Неговата избраничка е исто така поренешна...

Ќерката на балканската дива Светлана Цеца Ражнатовиќ се одлучи да тргне по стапките на нејзината мајка, и воопшто не згреши. Анастасија Ражнатовиќ досега заработи повеќе од 500.000...

Пејачката Маја Оџаклијевска реши да престане да пее пред скоро две децении, а сега само повремено се појавува во одредени телевизиски емисии, а малкумина ги знаат деталите...

Кога сте јавна личност постојано сте во центарот на вниманието, а посебно приватниот живот кој постојано е во очите на медиумите. Каролина Гочева кога станува збор за...

Лејла Рамковска меѓу народот позната како ќерка на познатиот Велија Рамковски поранешен сопственик на веќе непостоечката А1 телевизија и неколку други медиуми и поранешна сопруга на Сефер...

Добро познато е дека Марјан Коцев е еден од најпознатите наши фолк-пејачи, кој пред пандемијата беше еден од најбараните и кај нас и во дијаспората. Коцев летово...

Игор Џамбазов без сомнение е еден од најдобрите и најпознати македонци, човек со неколку професии според многумина ја доживува својат втора младост. Водителот, шоумен, музичар и писател...