ВЕСТИ

Ивана во пекара побарала геврек, но кога ја чула цената си заминала: Пецивата ми се поскапи и од месото

Лебот во цела Европска унија никогаш не бил поскап од сега, објави европската статистичка служба „Евростат“, но ниту една земја од...

Позната македонска пејачка бара наставник по математика: Никој не се пријавува на огласот

Андријана Јаневска е позната македонска пејачка, композитор и наставник по музика, виолина, солфеж, естрадно пеење, пијано и теорија на музика. Јаневска...

Груевски се наврати на деновите кога беше Министер и се пофали со своите достигнувања

20 години од изградбата на милениумскиот крст на врвот на Водно, денес еден со симболите на Скопје. Кон крајот на 2001...

(ФОТО) Некогашната македонска министерка се спрема да чува свињи – кажа и зошто

Изминатиов период она што е актуелно во јавноста е појавата на африканската чу ма кај домашните свињи поради што илјадници од...

(ФОТО) Поранешната наша министерка го откри нејзиното вистинско задоволство со кое поставува нови рекорди

Како што и е познато на македонската јавност, Нина Ангеловска беше поранешна политичарка и министерка за финансии. Покрај тоа, таа работела...

Јанко Јади Бурек застана во одбрана на продавачите во маркет: Со вакви услови и 2000 евра плата не можат подобро

Познатиот водител Јанко Илковски се огласи на Фејсбук и изре волтирано згрме предизвикан од еден објавен твитер: Самиот е винове н!...

Митко Јанчев повторно со великодушен потег – ќе дели нова парична помош за своите сограѓани

Стопанственикот и актуелен  градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, е докажан и покажан како успешен бизнисмен, политичар и хуманист и секогаш знае...

Професорот Милош открива кој куќен апарат троши најмногу струја

Секој месец добиваме сметки на кои се пресметуваат 17 ставки, од кои осум плаќаме. Професорот по термодинамика Милош Бањац од Машинскиот...

Драган од Штип: Наместо ново, ми наместија старо броило на друго име – им звонам на ЕВН, а тие ми велат дека се било регуларно

Додека во семејната куќа на Драган Јованов од Штип немало никој, екипи од ЕВН го промениле боилото на саатот. Кога се...

Анета Наковска: Се ежам од внатре – има надеж за нас и нашата најмила татковина

Анета Наковска е добро познато име и мрезиме на македонската музичка естрада. Наковска е една од најзпознатите наши пејачки на фолк...