Големиот хуманитарец Александар Георгиевски од Штип, е познат во јавноста по хуманите потези низ цела држава, тој помогна на многу луѓе. Но големиот Аце не застана тука,...

Тимот на Телевизијата Н1 денеска беше во посета на селото Горња Башуга, село на околу 20 километри од Петриња. А репортерката Ивана заедно со жителите сведочеа за...

Самохраната мајка Милка Николиќ, со своите два сина, Никола и Стефан живее без електрична енергија во зградата на Центарот за социјална работа во Блаце, во темница, веќе...

Откако вчера низ медиумите беше објавено соопштение од оштетените штедачи на Еуростандард Банка, кои тврдат дека фирмата „Брачна игра“ ДООЕЛ, во сопственост и управување на актерот Игор...

Селото Липолист во Мачва стана познато преку ноќ по една месара. Граѓаните кои не можат да купат зготвен оброк, го добиваат бесплатно во месарата „Јевтиќ“. Оние кои...

Најуспешниот македонски јутубер Марко Марковиќ попознат како ,,GP,, ги проби маргините на македонската јутуб сцена . Со снимање на различни видеа, свои песни,  серијали, игри и слично...

Познатиот македонски стопанственик, дарител и поранешен градоначалник на Град Скопје, Трифун Костовски во последно време е мошне активен на социјалните мрежи. Костовски во една од своите последни...

На денешната прес конференција министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека полицискиот час останува од 22 до 05 часот. – Тоа што беше заклучок денеска е дека...