Статус на Климент Арнаудов: Мајкичката денес се раздели од душињата свои. Трогателна глетка, плаче по нив, цвили, ги чува и не ги дава небаре уште живи се....

Танасије Миливојевиќ (76) од Обреновац, иако ужива во пензија веќе четири децении, секогаш е активен и подготвен да проба нешто ново. Тој го следи технолошкиот напредок и...

Популарниот македонски театарски, филмски и телевизиски глумец Драган Спасов-Дац во последно време е познат и како музичар. Тој е дел од дуото Дац и Александар. Дац исто...

Вукоман Ивановиќ е лице со инвалидитет, кое живее во приградска населба во Куршумлија, во куќа што тешко може да се нарече со тоа име. Во куќарката во...

Адвокатот Оливер Лајк (45), Германец кој со години живее во Швајцарија е роден во протестантско семејство, а цел живот бел атеист. Но откако беше крстен во српска...

Познатиот диџеј Мац, Марјан Петровски во последне период работи како лаборант во лабараторија поради актуелната состојба. Тоја е активен на социјалните мрежи, па така на својот профил...

Ритко Мемедов од Битола, попознат како Ритко Мдфк на Јутјуб не се крие јавно да признае дека е од ромската заедница со што се гордее. Пред неколку...

Поранешната министерка за труд и социјална политика, Фросина Ременски уште еднаш покажа дека е голем хуманитарец. Таа вчера на својот профил на фејсбук се пофали и сподели:...

Пејачката Андријана Јаневска пред некој ден на социјалните мрежи сподил апел во кој велеше: Денес нешто пред 10 часот на мојата 82 годишна свекрва Радмила Гиновска и’...