(ФОТО) Перо Антиќ во друштво на Катарина Ивановска за Велигден заминаа од Македонија – па објавија како си поминуваат

  • By admin
  • април 24, 2022
  • 0
  • 487 Views

Македонската кошаркарска легенда и актуелен претседателт на федерацијата Перо Антиќ е актуелен во домашната јавност секогаш, и поради тоа што го има постигнато во кошарката и поради неговиот имиџ, стил и приватен живот.

Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња во Македонија, Перо Антиќ по долгата и исполнета интернационална кариера реши да се врати во нашатата држава.

Антиќ како што е познато беше избран за претседател на кошаркарската федерација на Македонија, функција која веќе извесен период ја извршува.

Освен што враќањето во Македонија му донесе нова функција, тој реши да сврте и нов лист на љубовен план.

Првиот Македонец во НБА за последен пат играше во Црвена Звезда и реши тивко да стави крај на својата играчката кариера, но и крај на бракот со Ружица.

Со веќе поранешната сопруга како што е познато Перо има три сина со кои минува доста време за што објавува и на социјалните мрежи.

Тој периодов е актуелен по гласините за врската со моделот Катарина Ивановска иако традиционално вешто успева да ги избегне љубопитните прашања поврзани со личниот живот.

Но, неодмана во отворено поставените прашања во шоуто на Јутјуберот Лазарвољ, Антиќ иако со кратки одговори, сепак обелодени дел од својата приватност.

На прашањето која според него е најзгодна од трите дами, Лила Филиповска, Маријана Стојановска или Катарина Ивановска, тој веднаш одговори дека Катарина е најзгодната.

Во продолжение Лазаров го праша како им започнала врската на што Перо даде краток одговор:

„Романтично, како познати претходно се знаевеме, здраво, здраво“ изјави Антиќ и кажа дека за приватниот живот не сака да зборува.

Манекенката Катарина Ивановска неодамна во интервју за „Бекстејџ“, конечно откри во какви односи е со Перо Антиќ. Имено, на прашањето дали се во врска, манекенката одговара потврдно и потенцира дека се заедно.

„Среќни сме заедно“, со насмевка на лицето вели Ивановска

Изминатите денови, за продолженито викенд за Велигден, Перо Антиќ во друштов на Катарина Ивановска заминаа во соседна Србија.

Имено тие беа на тенискиот турнир во Белград каде од трибините ги следеа натпреварите на Новак Ѓоковиќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *