(ФОТО) Од тортата извлекуваа евра: Михајло и Марина Шаулиќ ја продолжија свадбата под шатор и добија несекојдневен подарок

  • By klaster3
  • септември 27, 2022
  • 0
  • 78 Views

Михајло Шаулиќ, генерален конзул на Србија во Цирих и син на почи натиот пејач Шабан Шаулиќ, пред два дена и го кажа судбоносното „да“ на својата избраничка Марина Велимировиќ.

Прославата се одвиваше во еден белградски хотел каде се за рекоа на вечна љубов, а сите моменти од свадбената прослава и кои се присуствуваа се појавија на социјалните мрежи.

Михајло никогаш не криел дека заминувањето на татко му тешко му паднало и дека многу му недостига на важен ден како што е свадбата.

Според присутните, емоциите постојано се менувале, особено кога пејачот по говорот на Михајло ја испеал „Свадбена песна“ на Шабан.

Откако Михајло и Марина ја крунисаа својата љубов, тие приредија голема прослава за бројните пријатели и членови на семејството Шаулиќ.

Инаку, младоженецот пред свадбата стана генерален конзул на Србија во Цирих, што беше уште една причина за славење, но сето тоа Михајло, кој е единственото машко дете од бракот на Шабан Шаулиќ и Гордана, го пропушти својот покојниот татко најмногу и не се криеше.

Расположението на семејството најдобро го изрази вдов ицата на Шабан, Гоца, која ги сподели нејзините емоции:

„Деновиве во мене се измешани среќата и тагата, за мене ова е тажен ден бидејќи најголемата желба на Шабан беше синот Михајло да се ожени, а сега оваа желба му се исполни“, изјави Гоца за Курир.

Да потсетиме, според неофицијални информации, младенците за венчавката потрошиле повеќе од 70.000 евра. За свадбената веселба во хотелот искеширале дури 48.000 евра, додека за двете венчаници што ги носеше Марина издвоиле 20.000 евра.

Инаку, идната сопруга на синот на Шабан е дипломиран професор и работи како воспитувач. Михајло за кум избрал долгогодишен пријател кој не се занимава со јавна работа, додека кумата на Марина и е најдобрата пријателка.

Се славеше два дена, а она што привлече огромно внимание во јавноста е специфичниот подарок односно тортата од која младоженците влечеа евра.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *