(ФОТО) Македонската пејачка го грабна алатот в рака – се пофали како реновира по дома

  • By klaster3
  • септември 3, 2022
  • 0
  • 242 Views

Македонската фолкерка Марија Тодоровска или попозната како Марија Луиса во последно време станува се попопуларна и медиумски се поекспонирана.

Како што кажавме нејзиното вистинско име и презиме е Марија Тодоровска, а во светот на естрадата е позната под уметничкото име Марија Луиса.

Згодната битолчанка е фолк пејачка која на пошироката јавност и стана позната не по своите хитови туку по нешто сосема друго – нејзиниот изглед.

Имено, Марија Луиса отсекогаш изгледала привлечно, пожелно, ат рактивна, а на своите настапи прави и одлична атмосфера.

Згодната битолчанка почна да има се повеќе настапи во македонскта престолнина, а ако го освоиш Скопје, велат си ја освоил и Македонија.

Особено кога Марија ќе заниша со колковите, ќе замеша со совршено обликуваната, подигната, цврста задница.

Оваа наша пејачка со право важи за кралица на бакшишот со оглед на тоа што безмалку по секој настап си заминува со солидна сума на пари кои задоволната публика и ги поклонува.

Откако мерките олабавија, како другите естрадни уметници, така и Марија се врати на настапите каде што агендата и е доста густа.

Со својата заработка редовно си се пофалува на социјалните мрежи, поточно на нејзиниот Инстаграм профил каде има илјадници фанови и следачи.

Неодамна Марија имаше уште еден настап за паметење, а тоа публиката знаеше да го цени за што сведочат снимките фотките за што претходно веќе информиравме.

Освен тоа, оние кои ја следат Марија знаат дека често знае да сподели некоја за неа интересна случка или ироничен коментар, па така и со последната приказна на Инстаграм ги изненади своите фанови.

Имено, Луиса сподели како работи со помош на бормашинка и склопува дел од мебел. Притоа напиша: Малце го зезнав ама не е за уб ивање.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *