(ФОТО) Едноставно е магнет за бакшиш – нашата позната пејачка диплеше пари

  • By admin
  • септември 5, 2022
  • 0
  • 224 Views

Ако некоја пејачка може да се пофали со бакшиш тоа дефинитивно е згодната македонската фолкерка Марија Луиса.

Марија Тодоровска е нејзиното име и презиме, но во светот на естрадата е позната под уметничкото име Марија Луиса.

Згодната битолчанка е фолк пејачка која на пошироката јавност и стана позната не по своите хитови туку по нешто сосема друго – нејзиниот изглед.

Згодната битолчанка почна да има се повеќе настапи во македонскта престолнина, а ако го освоиш Скопје, велат си ја освоил и Македонија.

Имено, Марија Луиса отсекогаш изгледала привлечно, пожелно, ат рактивна, а на своите настапи прави и одлична атмосфера.

Особено кога Марија ќе заниша со колковите, ќе замеша со совршено обликуваната, подигната, цврста задница.

Стана нашироко позната пред неколку години по домашното или хотелското видео налик на она од јахтата на Северина или пак на Теа Таировиќ.

Оваа наша пејачка со право важи за кралица на бакшишот со оглед на тоа што безмалку по секој настап си заминува со солидна сума на пари кои задоволната публика и ги поклонува.

Со својата заработка редовно си се пофалува на социјалните мрежи, поточно на нејзиниот Инстаграм профил каде има илјадници фанови и следачи.

Нема викенд, а таа да не објави како пее и буквално ја затрупваат со пари, а така беше и овојпат.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *