Познатиот македонски кошаркар влегува во Задруга – Србите наголемо пишуваат за него

  • By admin
  • август 23, 2022
  • 0
  • 287 Views

Како што е познато шоуто Задруга е едно од најпознатите кај нашиот северен сосед, но и пошироко. Се емитува на ТВ Пинк, како наследник на ТВ-серијалот Фарма. Првата сезона започна на 6 септември 2017 година.

Во производството на ова шоу работат околу 1.500 луѓе. За сценографија биле ангажирани консултанти и техничари од Холивуд. Натпреварувачите се покриени со 140 камери и гледачите можат да го следат дејството од различни агли.

Комплексот Задруга има и единица за контрола на климата, која може да создаде различни временски услови, односно снег во мај, дожд во август итн

Во шоуто, натпреварувачите наречени „задругари“ (соработници) живеат заедно во специјално изградена заедница која е изолирана од надворешниот свет.

Насловот на емисијата се однесува на терминот задруга, еден вид рурална заедница во која институцијата задруга ги држела заеднички имотите на луѓето, стадата и парите, при што обично најстариот (патријарх) член владеел и донесува одлуки за семејството.

Натпреварувачите се изгласани (обично на неделно ниво) додека не остане само еден и не ја освои паричната награда. За време на нивниот престој во куќата, тие се постојано следени од телевизиски камери во живо како и со лични аудио микрофони.

Српските медиуми деновиве дојдоа до листата на учесници во новата, шеста сезона на Задруга каде што ќе има и еден Македонец.

Станува збор за познатиот кошаркар Милорад Миновски. Македонецот се најавува како ло шо момче чие тело е покриено со тетоважи, а има и проблеми со законот.

Миновски кој во минатото ги бранеше боите на неколку кошаркарски клубови како Ангели и Вардар, а беше дел и од „3х3“ екипи ќе го наследи трендот кој го започнаа Дарко Спејко, Моника Јовановскa.

„Потпишав договор, а од поранешните членови на Задруга ги познавам Спејко, како и Моника Јованска од претходната сезона… Не бев во за твор, но сум ос удуван, имав некои проблеми со законот.

Некој поради улично недоразбирање ми ја крена колата во воздух претходната година. Се тоа се случи пред мојата куќа“, вели Миновски.

Миновски кој е познат и како Мичо своевремено беше во врска со француската ракометарка Алисон Пино за времето кога таа играше за ЖРК Вардар.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *