Пејачката Ана: Имав одлична плата, но плачејќи одев на работа

  • By klaster2
  • ноември 23, 2022
  • 0
  • 148 Views

Пејачката Ана Севиќ веќе подолго време е на естрадата и со успех настапува и ги полни клубовите ширум балканот и пошироко.

Но пред да се појави на големата сцена и да влезе во естрадните води, Ана Севиќ работела друга работа, била добро платена но ја напуштила.

Ана истакна дека имала одлична плата, но не била задоволна од канцелариската работа, па тај но се пријавила во „Ѕвезде Гранда“.

– Сакам сама да грешам или сама да го избирам вистинскиот пат. Кога почнав да ги следам своите соништа и она што го сакам,

Сфатив дека, кога ја напуштив работата што ја работев пет години, канцелариска работа во која водев компанија, отидов на работа плачејќи, имав фантастична плата. Бев не среќна до бескрај – изјави Севиќ во емисијата ,,Магазин ИН”

– Тај но отидов на аудиција, тај но на часови по пеење кај Александра Радовиќ кои никој не ги знаеше и само реков дека ќе се занимавам со пеење и од тој момент бев среќна. Го работам тоа што го сакам и важно е да бидам во договор со себе си – додаде Севиќ

Пејачката Ана Севиќ од неодамна го прослави својот 37 роденден со семејството, а тоа таа го објави на својот Инстаграм профил.

Инаку Севиќ во март оваа година стана мајка по трет пат, кога го роди момчето Симеон, а сега позираше со сите три деца пред роденденска торта.

Во прегратките на Ана беа најстарата ќерка Лорена, која ја имаше со пејачот Дарко Лазиќ, како и Сена и седуммесечниот Симеон, кои ги имаше во хармонична вонбрачна заедница со бизнисменот Данијело Недељковиќ.

Су дејќи по широката насмевка која Ана ја има на лицето, како и описот во фотографијата, може да се заклучи дека Севиќ е поисполнета од кога било досега:

– Заврши. Прекрасни први 37 години. Фала му на Бога за сè – напиша Ана во описот на фотографијата на Инстаграм, додека честитките се редеа во коментари.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *