На својот син кој што е гејмер му купила фрижидер во собата и од тогаш не го видела надвор од неа

  • By klaster2
  • јануари 19, 2022
  • 0
  • 141 Views

Повеќето деца сакаат да го поминат денот играјќи видео игри и не мора да исполнуваат одредени обврски, а многу родители знаат дека тие се оние кои треба да поставуваат граници.

Една мајка сепак има поинаков метод бидејќи сака да му угоди на синот, а со потегот што го направи ја изненади цела јавност.

Корисничка на TikTok сподели видео на кое го покажува нејзиниот десетгодишен син кој е толку задлабочен во игри што не ја ни забележува.

Имено, тој за празниците барал мини-фрижидер кој го ставил до компјутерот за да може непречено да игра, да јаде и пие.

За жал, таа не видела никаков проблем во тоа и му ја исполнила желбата, а потоа сфатила дека повеќе не го гледа како излегува од собата.

Загрижената мајка Лесли на видеото покажа како влегува во собата на својот син седејќи на перница под креветот и играјќи компјутерска игра. Потоа оди во своето место за играње и покажува мини фрижидер и корпа за отпадоци полна со омоти за бонбони и празна канта на врвот на купот.

Нејзиното видео брзо предизвика жестока дебата, а многу корисници ја осудија и рекоа дека го уништува животот на нејзиниот син.

– Сите знаеме дека овој дерле не излегува надвор, ниту прави ништо друго освен мрзеливост, додека неговите родители седат и снимаат за TikTok – напишал еден корисник.

Но, имаше и такви корисници кои застанаа во одбрана на мајката и рекоа дека момчето сигурно не играло цел ден и дека видеото веројатно е малку исценето.

– Играњето е хоби, а мојот син го сака. Сè уште имаме заеднички активности надвор, но кога сме по цел ден дома, тој игра игри – напишала една мајка, а друга додала дека детето на видеото е мирно, се забавува и не разбира за што се другите „драми“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *