Миле од сигурни информации објави кој им ги гребе колите на Македонците во Грција

  • By admin
  • август 20, 2022
  • 0
  • 309 Views

Како и годините наназад, така и оваа летна сезона голем број Македонци се решваат годишниот одмор да го поминат во соседна Грција.

Голем е бројо и на Македонци кои и викендашки одат кај нашиот јужен сосед, особено за продолжени викенди.

Исто така општо познато е дека голем број од туристите кај Грција доаѓаа и од кај нашиот севере сосед, Србија.

Сепак се повеќе граѓани, како од Македонија, така и од Србија се враќаат не задоволни поради најразлични не пријатна ситуации.

Ако за Македонците веќе е познато дека дел од нив се враќаат од Грција со изгребани коли или без таблички и ретровизори, овојпат и Србите почуствуваа како е да си во наша кожа.

За разлика од автомобилите со наши таблички, они од Србија остануваат без тркала, народно кажано на трупчиња.

Ана Николиќ во групата Во живо од Грција сподели статус со две фотографии од кои се гледа дека автомобил останале на трупчиња без четирите гуми и напипа:

Ова се случува деновиве на Халкидики – Калитеа, Неа Каликратиа и Афитос.

Во коментар под објавата се јави извесен Миле Ципе кој се осврна на автомобилите со македонски таблички и напиша

Се гребеа и автомобили со македонски регистарски таблички, па фатении се грчки малолетници, нивните родители платиле двојно повеќе од она што го барале сопствениците на автомобилите. За да не бидат пријавени и внесени во досието. П.С од сигурни информации

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *