Легендарниот пејач на ,,Бијело Дугме” стана земјоделец, проговори и како му е

  • By klaster2
  • март 15, 2022
  • 0
  • 118 Views

Легендарниот пејач на „Бело дугме“, Ален Исламовиќ проговори за по роците, кои се многу поврзани со луѓето во рокенрол музиката.

Ален посочува дека во текот на неговата богата кариера никогаш не им попуштил на по роците и дека благодарение на спортскиот начин на живот и понатаму има глас како на почетокот на кариерата.

– Луѓето имаат различни мислења за рокенролот, велат дека треба многу да пиеш, да одиш со многу жени да да имаш 10-15 бракови зад себе, да имаш деца на секој континент.

– За мене е сè спротивно, никогаш не сум го живеел тој живот, јас сум спортист, живеам здраво, уживам во семејството кое ми е најголема поддршка.

– Станав дедо, имам две внука и една правнука и секој момент кога сум слободен го користам да бидам со нив. Ова е Ален Исламовиќ, рокер – вели пејачот и додава:

– Во текот на мојата кариера се трудев да бидам нормален, ја работам мојата работа што ја сакам и тоа што ме прави среќен.

– Мојата работа е јавна и луѓето кои ме гледаат од страна немаат ништо лошо да кажат за мене – истакнува рокерот, а го споменува и својот бизнис.

Не се занимавам само со рокенрол, туку станав и земјоделец. Бев воодушевен неодамна кога ја добив наградата за Фармер на годината.

– Имам голема фарма за лешници на Бихаќ. Досега овој бизнис оди одлично, продавам се што произведувам – вели тој и открива што е подобро за живеење, музика или земјоделство:

– Сè што е направено е направено од љубов, мојот живот е музика, а овој бизнис е нешто во што добро се снаоѓам – изјави Ален за Ало.рс

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *