Дејан Манасков откри што му е најбитно кај девојките и кажа во денешно време што не сфаќаат

  • By admin
  • септември 3, 2022
  • 0
  • 211 Views

Дејан Манасков, еден од најдобрите македонски ракометари по неколку години пауза повторно се врати во македонскиот ракомет, по вторпат како дел од Вардар.

Зад левото крило е тежок период поради по вредата што ја имаше која веќе е минато, а која ја заработи во унгарски Веспрем.

Манасков е роден во францускиот град Кретеј, а кога имал две години, неговото семејство се преселило во германскиот град Хамелн, каде живеел во текот на четири години

Јавноста прво го започна како постариот син на македонската ракометна легенда Пепи Манасков.

За Дејан за оние кои не знаат да кажеме дека е роден е во Кретеј, Франција каде неговиот татко тогаш настапувал, а потоа до шест години живее во Германија, каде одел и во градинка.

На 7 години во Словенија првпат почнува да тренира ракомет, трипати неделно во училишен тим. Потоа се враќа во Македонија, во Велес, каде е дел од тимот на Борец.

Се „кали“ во Академијата на Металург, каде доаѓа на 15 години кога се запишува во средно училиште во Скопје, а се понатаму е историја.

Пред неколку дена популарниот Деки беше гостин во емисијата Жешко столче каде проговори и за приватниот живот и оној љубовниот.

Со девојките сум тежок. За да ми го освои срцето некоја девојка пред се е физичкиот изглед, но не е пресуден тој. Да биде паметна, уствари најбитно ми е да ме подржува во тоа што го работам.

Бидејќи најтешкот е да се биде со спортист бидејки е тешко затоа што бара одрекувањ од многу работи. Девојките во денешно време не сфаќаат како е да си со спортист.

Јас имам прост пример дома од мајка ми, знам како се жр твувал и одрекувал од многу работи за да не исправи мене и брат ми на прав пат бидејќи цел живот била само така да тоа на денешно време е тешко да се објасни.

Но меѓутоа ќе се најде која ќе сфати. Не би рекол дека сум слаб на манекенки. Верен сум кога сум во врска, не флертувам со други девојки

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *