Готвачката Сандра: Здравко Чолиќ секогаш кога доаѓа во ресторан има навика кој ги воодушевува сите

  • By klaster2
  • април 22, 2022
  • 0
  • 351 Views

Здравко Чолиќ важи за еден од најдобрите ако не и најдобра музичка ѕвезда уште од времето на поранешна СФРЈ па се до денес.

Неговиот глас, стас, заводливост, и ден денес пле нат многумина, каде и да отиде ги полни концертите а и многу генерации пораснаа со неговите песни.

Освен што е најголемата поп ѕвезда во регионот, многумина велат дека Здравко Чолиќ е најголемиот џентлмен на естрадата.

Во прилог на тоа сведочеше и Сандра Ѓуретиќ, готвачка и блогерка за „храна“, која ја имала честа да му готви долги години.

Работејќи во познат белградски ресторан, кој Чола редовно го посетувал, ја имала честа секој ден да му подготвува храна, но и со еден гест да открие што всушност е икона на поп музиката.

– Беше наш редовен гостин и пред се народен човек, со ведар ду х, секогаш услужлив и насмеан. Секогаш кога доаѓаше во ресторанот имаше една навика.

– Нај прво одеше во кујната да не почести нас што работиме таму. Никој од познатите не го направи тоа – вели Сандра и открива што најмногу сака да јаде Чола.

– Секогаш нарачуваше домашно приготвени јадења кои беа на менито на ресторанот тој ден. Сакаше домашни лепчиња и слични месени колачи.

– Често доаѓаше со семејството, па дури и нарачуваше храна преку телефон и доаѓаше само да ја земе. Бидејќи беше ресторан со национална кујна, немаше модерни колачи, но сето тоа го сакаше тој, вели Сандра за ,,Гранд- онлајн”

Многу пејачи од јавна сцена се сметаат за омилени кај жените, но нивните срца ги освоија дами кои главно не се од нивната индустрија. Затоа, тие ретко се изложени и малку луѓе знаат како всушност изгледаат.

И додека некои редовно ги носат своите поубави половини со себе на настани, има и такви кои љу боморно ги задржуваат своите сопруги за себе.

Здравко Чолиќ и неговата сопруга Александра се во хармоничен брак повеќе од 20 години и имаат две ќерки. Таа никогаш не се појавува во јавноста, а Чола еднаш раскажа како го освоила.

“Секој маж сака да биде згрижен. Мислам дека тоа беше пресудно. Одамна се запознавме во Макарска. Александра студираше во Белград, па продолживме да се гледаме.

,, А со текот на времето започнавме врска. Таа ме освои со нејзината едноставност и посветеност„Ми се посвети, мисли за мене, се грижи за моите грижи“, изјави Здравко Чолиќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *