(ФОТО) Јутјуберот Лазаров го фати копачот и на нива: Останав без спонзори, барам работа

  • By admin
  • февруари 22, 2023
  • 0
  • 113 Views

Стефан Лазаров, поранешниот надежен фудбалер, а своевремено и водител сега важи за еден од најпознатите јутјубери во Македонија.

Неговиот канал на платформата јутјуб во последните години бележи брз напредок и пораст на следбениците.

Содржините беа од најразличен карактер, но откако почна да снима поткастови, истите привлекоа поголемо внимание на јавноста.

Веќе веруваме доволно сте запознаети со сите случувања и работата која отиде предалеку, па МВР и ОЈО веќе се вмешаа.

И покрај се Лазаров најави дека нема да прекине со снимање на јутјуб, но сега остана без значаен дел од заработката што ја имаше.

А причината како што и самиот објави е тоа што му откажаа многубројните спонзори, па сега реши да побара алтернатива.

Па на својот инстаграм профил сподели дека бара работа, цена по договор, а и покажа што знае да работи. Меѓу другото и со копач на нива и физичка работа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *