Митко Јанчев, првиот човек на Кавадарци доби уште еден мандат за градоначалник откако на убедлив начин и со најголема разлика во нашата држава победи во првиот круг....

19.10.2021. Минатата недела беше најавена промена на трендот и почеток на есенскиот бран на корона вирусот во Македонија. Не моравме да чекаме долго и веќе на почетокот...

Познатиот хуманист Александар Горгиевски од Штип се огласи на својот профил на фејсбук и сподели: Драги сограѓани драги пријатели сакам да се обратам до сите мој пријатели...

Добро познато е дека ајварот на македонските трпези е една од најчестите храни, особено во текот на зимата. Но зголемувањето на цените на храната ги одврати граѓаните...

Eкономската кр иза особено видлива за време на пандемијата предизвика сериозен уд ар на сите индустриски гранки. Европа кубури со кадри, а најголем проблем се чувствува токму...

Митко Јанчев, првиот човек на Кавадарци знае често да го привлече вниманието на јавноста, особено на граѓаните на Кавадарци, кои велат дека се задоволни од неговото работење....

ДНК е една од најпознатите македонска поп група основана во далечната 2002 година. Членови на групата се Владимир Блажев – Панчо и Андреја Ѓорѓиески – Андреј. Македонскиот...

Денеска за првпат во јавноста беа изнесени првичните причини за настанот во модуларната болница во Тетово. -Дефибрилатор бил приклучен на продолжен кабел и додека лекарите се обидувале...

Германскиот автомобилски гигант и еден од најпобаруваните брендови Фолксваген е принуден да го прекине производството во Волфсбург. А околу 20.000 работници ќе работат со скратено работно време....

Без сомнение Јанко Илковски кој јавноста го препознава како Јанко Јади Бурек е еден од најпознатите македонски ТВ и радио водител. Јанко Илковски кој е роден 1962...