Ненад Јездиќ важи за едне од најпознатите актери во соседна Србија. Тој со години е во среќен брак со неговата сопруга Сара, со која има четири деца....

Некогаш со свој бизнис, денес бездомник. Животната приказна на 61 годишниот Таир Даут од Скопје е полна со падови и животни грешки, кои вели го научиле на...

Нов ден и нов апел за помош. Ова веќе станува реалност во Македонија. Денес пак на социјалните мрежи кружеше следниот апел: Ги замолувам сите луѓе, кои се...

Десетгодишната Кристина Кнежевиќ и нејзината тешко болна мајка Вукосава Дисиќ, чија тешка судбина неодамна ја објавија сите медиуми, добија покрив над главата. За прв пат ќе имаат...

Познатиот бизнисмен Сефер Цаноски се огласи на својот профил на фејсбук каде што објави статус во кој што вели: Моја суетна Македонијо. Не очекував дека ќе разгорам...

Хуманитарецот Александар Горгиевски од Штип од дене на ден се повеќе ги освојува срцата на луѓето во Македонија со своите потези. Тој утрово на својот профил на...

Селото Липолист во Мачва стана познато преку ноќ по една месара. Граѓаните кои не можат да купат зготвен оброк, го добиваат бесплатно во месарата „Јевтиќ“. Оние кои...

Единствената дама столар во Зрењанин, а можеби и една од ретките во светот е Горјана Поњевиќ Балани. Таа се занимава со овој занает повеќе од дваесет години....

Хуманитарната организација „Огњиште“ од Панчево иницираше акција за помош на семејството Немет од Ново Милошево. Ова шестчлено семејство живее во куќа без струја нешто помалку од осум...

Ситуацијата со вирусот од ден во ден во Македонија оди кон се потешка. Бројот на лица кои не се изборија за живот се зголемува, како и новите...