Џими кажа што имаат сега тој и Анета Молика откако таа еднаш го возела на мотор

  • By admin
  • јуни 17, 2022
  • 0
  • 190 Views

Анета Мицевска и нејзиниот сопруг Џими важат за еден од најпознатите брачни парови на македонската музичка сцена кој со години наназад повеќе од успешно опстојува.

Со нивната група Молика каде и да се појава секогаш привлекуваа внимание во јавноста, а забавата секогаш е загарантирана.

За нив не е потребни премногу да се трошат зборови. Ако кажеме дека се едни од најбараните и најплатени фолкери кај нас нема да погрешиме.

За успешна музичка кариера потребен е глас, но и стас! Дека овие две компоненти одат рака под рака потврдува и Aнета Мицевска од составот „Молика“, која смета дека убавината без вокалот, но и обратно за на сцена не е доволна и вели дека она што е пријатно за уво, мора да биде и убаво за око.

Една од најпознатите македонски пејачки која воедно го поседува најмоќниот женски вокал во земјава, Анета Мицевска со публиката се дружи од нејзина 14 годишна возраст.

Анета Мицевска или попозната во јавноста како Анета Молика секогаш наидува на одобрение кај публиката. За Анета слободно може да се каже дека е најдобриот глас на фолк естрадата, впрочем тоа го кажува и самата публика.

Анета Мицевска Молика, во својата долгогодишна кариера, се покажа и докажа како еден од најдобрите вокали на македонската естрада. Токму вокалот е нешто што ја краси најмногу, иако и нејзиниот физички изглед е за десетка.

Во последно време со својот сопруг Џими доста патуваат, како приватно, така и на професионален пат. А веќе ги очекува голема прекуокеанска турнеа.

Први ќе настапуваат во Австралија, а потоа и во Канада и Америка каде што тамошните македонци со нетрпение ги очекуваат по подолгата пауза поради вирусот.

Додека нема настапи, односно она малку слободно време Џими го користи да го помине во природа со својот мотор. Па така беше случај и вчера кога помина навистина долга рута во износ од 356 километри.

Тој започна од Битола и помина низ низа познати и убави села, пред се оние мијачките во западна Македонија, а откако се врати дома објави поголем албум со фотографии од местата кои што ги посетил.

Под албумот со коментари и прашања се јавија многумина, е еден од нив најмногу се издвојува, откако му напишаа: Да не те возеше Ането, на што Џими одговори:

Да, да, ме возеше еднаш и затоа и јас и таа лузни имаме сега

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *