Ќерката на тренерот на Вардар призна за своите проблеми

  • By klaster1
  • јули 10, 2021
  • 0
  • 3495 Прегледи

Во првото учество на Задруга Тара Симов успее за создаде голема фан база и беше блиску до победа, но дефинитивно во второто учество и афе рата со српскиот рапер Ша стана една од најомразените личности.

Таа секојднедно е на насловните страници на српските медиуми и е главна тема со своите постапки и љубовни врски во овогодинешното издание на Задруга.

Тара Симов учествуваше во емисијата на ,,ТВ Пинк,, плачеше во студиото додека зборуваше за кавгата со Марко Џедовиќ.

– Тој зборуваше најлошо за мене. Ме разочара многу. Целото лето го поминав со него, затоа влегов. Ништо не му згрешив.

На сите им реков дека морам да заминам и бев болна. Тој изјави дека го изневерив затоа што не му кажав кога ќе излезам – низ солзи рече Тара и додаде:

– Тој е дефинитивно моето најголемо разочарување досега. Поднесов тужба против него. Јас сум исто така лу да, се бо рам и агре сивна сум.

Што е тоа е, не се срамам да кажам дека имам проблеми со гневот и агр есивното оденсување, но тоа сум јас, вели Тара Симов.

Таа зборуваше и за долгот што и го платил Ненад, и за тоа како таа се изборила со сите проблеми во нејзиниот живот, односно како се справува.

-Благодарен сум му за плаќањето на мојот долг, но ќе ја покажам својата благодарност на мој начин. Не значи дека не се борев дома.

-Имав проблем со медиумите, напуштање на куќата, со моите родители, негативни коментари, плачење 15 дена … И сега некој треба да ми каже да седам дома. – вели Тара.

Инаку Тара е ќерка на стратегот на ФК Вардар, кој се нафати да го води тимот во второлигашки води. Тој претходно го водеше Силекс со кој го освои купот на Македонија.

Пред да влезе во тренерските води, Горан имаше успешна кариера како голман успешно чувајќи ги мрежите на Македонија ГП, Силекс, Вардар, како и неколку клубови во Србија и Унгарија.