Ќерката на македонскиот тренер остана на улица: Нема каде да спијам, нема што да јадам

  • By klaster1
  • мај 8, 2021
  • 0
  • 39647 Прегледи

Ќерката на Горан Симов ,поранешен македонскиот голман и актуелен тренер на прволигашот ФК Силекс, кој изгради богата кариера, носејќи го и дресот на Фк Вардар, Македонија ЃП, и Силекс, денес се наоѓа во многу лоша ситуација.

Тара Симов за српски ,,Информер,, си ја отвори душата и за нејзинат ситуација во која се наоѓа откако ја дискфалификуваа од реалното шоу ,,Задруга”.

-Не сум добро, многу сум бол на. Излегов на рампата без телефон и без никакви работи со мене. Отидов на бензинска пумпа во близина на имотот за да го контактирам татко ми.

-Мојот пријател Љjубан дојде да ме земе со такси и јас спиев кај него една вечер откако излегов. На овој свет има многу зло бен луѓе кој сакаат да ми наш тетат.

-Тешко ми е кога ќе погледнам наназад, кога ќе погледнам што се случи и како им беше претставено на луѓето. Се каам што беснеев, но немав друг начин да им покажам дека не сум добро и дека сакам да излезам надвор.

-Никој не ми обрнуваше внимание, дури велеа дека лажам. Тажна сум поради Ненад и уште потажна затоа што не можам да му кажам колку го сакам и колку го лажат таму и му ја полнат главата со глупости (зборува Тара Симов низ солзи).

– Се надевам дека нема да ме тужат, се надевам дека ќе ме контактираат.

– Луѓето му ја полнат главата на саканиот Ненад, неможам да спијам мирно, под притисок сум цело време. Тој е многу емотивна личност, се уште немам каде да спијам, не јадам ништо и изгубив 10 килограми.

– Не мие прв пат да спијам на отворено, имам спиено на сама на плажа во Грција.