Цеца: Сакам да мирисам на убав парфем, а не на запршка

  • By klaster2
  • јануари 14, 2022
  • 0
  • 267 Views

Светлана Цеца Ражнатовиќ е можеби една од најпознатите вокали на балканскиот простор и пошироко и каде и да настапува ги полни арените ширум светот.

Ражнатоивќ која моментално ужива во среќна врска со Богдан Срејовиќ, истакнува дека не мисли дека жената не мора да да знае да готви.

Како што објасни таа, верува дека денес секој може да се ожени, но дека е успех да се одржи бракот, а тоа не се постигнува со часови во кујна.

– Сакам да мирисам на добар парфем, а не на запршка. Тоа што знае добро да обвива сарма и да зготви грав, не ги дефинира женските квалитети.

– Денеска секој може да стапи во брак, но важно е да се негува и одржува тој брак, а тоа секако не се прави со пржено месо и правење чорба – изјавила Цеца чија мајка ја научила на се, но признава дека тоа не се работи во кои ужива.

-Мајка ми инсистираше јас и Лидија да научиме се за тоа навреме, но сега би изла жала ако кажам дека го правам тоа. Не уживам, ниту ме интересира.

– Да се ​​разбереме, морам, секако дека би зготвила. Ништо од тоа не ми е туѓо, туку едноставно, имам избор – изјави неодамна таа.

– Јас и сестра ми Лидија, како и нашите деца сме многу блиски. Ние сме големо и компактно семејство кое живее заедно и така функционираме со години.

– Не е важно дали мама или тетка се таму во моментот кога треба да се донесе одлука. Моите деца функционираат на ист начин. Овде се е спонтано и опуштено – додава Цеца.

Нејзината ќерка пак Анастасија Ражнатовиќ проговори за својот приватен живот, кариерата и семејните односи, а го коментираше и тоа што многумина ја споредуваат со нејзината мајка, фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ.

– Секако дека сум горда на мајка ми, но колку и да е убава на некој начин, не е. Некои луѓе не разбираат дека не сакам да бидам како неа.

– Сакам да го изградам моето лично име и да дадам свој печат на сето тоа. Ова е жанр на музика што го сакам приватно, па затоа и тргнав на тој начин, изјави пејачката за К1 телевизија.

– Таа е нашата најголема ѕвезда, но не сакам да бркам по нејзиниот успех. Го сакам тоа што го работам и се трудам да дадам се од себе – додава Анастасија

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *