ФОТО: Џани долго ќе го памети настапот во Скопје, познат македонски бизнисмен го китеше со златен накит и пари

  • By klaster2
  • јануари 17, 2022
  • 0
  • 299 Views

Радиша Трајковиќ Џани на секој настап прави одлична атмосфера, а посебна мотивација има и во дијаспората каде што пее за сите луѓе со дебели паричници.

Имено, пејачот зел толку голем бакшиш за викенд на приватна прослава во Берлин што се изненадил кога видел колку банкноти има во рацете.

Таму направил вистинско шоу, па славениците, но и гостите не можеа да застанат, туку постојано му даваа банкноти од 500 евра.

Џани е познат по големите бакшиши, но овој пат се надмина себеси.Газдите кои ја направија оваа забава во Берлин го обожаваат, но и тој се вели дека знае да ги погоди сите.

Така беше сега „Тој ја отпеа својата песна „Најачи“ и доби 15.000 евра за пет минути“, вели изворот за Курир рс. и дополнува:

„Како што почна со оваа песна сите почнаа да му приоѓаат и да му ставаат 500 евра во рака. Друга банкнота немаше, го украсија исклучиво со виолетови евра.

Се изгуби бидејќи не очекуваше толку бакшиш на самиот почеток на забавата , па и самиот прокоментира: „Одам дома, доста е, не ми треба повеќе“, се пошегува тој и тргна кон вратата, што сите го поздравија со аплауз.

,, Џани ги забавуваше гостите до утрото, а колку бакшиш направи до крајот на свирката, кога за само една песна доби сериозна сума, вели изворот за крај.

Радиша Трајковиќ Џани несомнено е еден од најголемите балкански музичари кој прават одлична забава и загарантирано шоу.

Тој одлично се снајде во изминатата сабота на настапот во Скопје. Пејачот доби златен ланец и златен часовник на подарок од човек кој според сознанија на ,,Курир рс” е успешен бизнисмен, а кој во таа прилика се нашол на неговиот настап.

Додека Џани пеел, еден гостин му пришол и му ставил накит околу вратот и часовник на раката. Фолкерот најпрвин мислел дека се работи за шега, па го вратил подарокот, но бизнисменот не сакал да го слушне.

Пејачот немал каде да оди, па го задржал овој вреден подарок. Во прилог на тоа има и фотографии кои изворот на Курир ги достави до редакцијата.

На нив јасно се гледа како фолкерот го испробува вреден подарок. А, су дејќи по изразот на лицето, синџирот многу му се допаднал.

Кога се уверил дека подарокот е наменет за него, Трајковиќ продолжил да пее и да ја загрева атмосферата токму во негов стил како што умее.

Џани е толку омилен фолкер во Македонија што му давале бакшиш за секоја песна, па во Србија си дошол побогат за хонорар, бакшиш, златен часовник и накит.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *