(ФОТО) Мелита откри кој ја прави исполнета и среќна: Повторно ме освои, му верувам

  • By admin
  • мај 13, 2021
  • 0
  • 459 Прегледи

Некогашна ТВ водителка, Мелита Ракичевиќ денес најпознатата македонска трендсетерка, по многу нешта позната, специфична, постојано актуелн во јавноста, која непрестанува да се интересира за неа и нејзиниот живот.

Ништо помалку атрактивна и интересна за медиумите, кои постојано се обидуваат да „исчепкаат“ и најситни детали од нејзината приватност, која со години е тема на нивните насловници, написи и прилози, предмет на интерес на сите оние на кои таблоидите им се омилено четиво како „лектира“ или за дневна забава, сеедно!

Како и да е, Мелита иако оддамна повеќе не работи во медимуите, постојанио и непрестано е дел од нивната содржина.

-Памтиме многу убави времиња, создадов многу големи проекти што мене ме изреализираа, ме обележаа, и јас сум едноставно бренд во Македонија. Тоа не може никој ни да ми го оспори ниту пак, да ме повтори, кажа во едно неодамнешно интервју и додаде:

-Сега би можела барем три емисии да направам зашто имам одлични теми на ум. Од дргуга страна, мојата ќерка работеше на телевизија, ја научив многу работи, обучив многу кадар и повеќето од овие девојки кои сега ги гледате се моја школа.

Себеси не би се нарекла инфлуенсерка. Не рекламирам многу, иаку имам реклами, правам маркетинг само за посебни, би рекла дека не сум од оние познати личности кои гледам дека се занимаваат со маркетинг на производи, иако не велам дека немам понуди. Јас пред сè, имам сопствен бизнис, сопствен бренд.

Мелита повторно се огласи на Инстаграм вчера каде што сподели фотки и притоа напиша:

-Др. Чагри Саде најдобриот пластичен и естетски хирург од Труција повторно ме освои со својата врвна работа и професионалсот.

Му верува и си одам исполнета и среќна. Знае точно што ви треба, само да му се препуштите и ќе бидете порцелаин и секако подмладени. Мојата насмевка кажува се.