(ФОТО) Маријана Станојковска замина далеку од Македонија за да ужива во монденското место

  • By admin
  • јуни 3, 2021
  • 0
  • 5388 Прегледи

Маријана Станојковска со години важи за една од нашите најубави тв лица која каде и да се појавив привлекува внимание.

Згодна, атркативна, харизматична, шармантна, професионална…..се некои од епитетите кои може да и ги дадеме на македонската водителка Марјана Станојковска.

Марјана е една од најактивните и најангажираните водителки, па ако не ја гледаме да го води „Лото“, тогаш може да ја видиме во разни други водителски ангажмани.

Водителката често е активна на социјалните мрежи каде најчесто објавува фотки од нејзиниот професионален живот, додека е на сцена, или пак рекламирајќи одреден бренд, производ.

Се вели дека кога нешто е убаво, шета е да не се види, а за нашата популарна Лото девојка Марјана Станојковска тоа е девиза по која самоуверено се води.

А зошто и да не, кога Бог ја дарил со таква маркантност која ретко кое око не би било љубопитно да и „фрли“ барем еден поглед, кој пак сигурно ќе се задржи подолго.

Марјана е активна и успешна и како инфлуенсерка на Инстаграм, па доста често има нови ангажмани за разни производи, особено козметички.

На нејзината витка фигура може да и позавидат многу млади девојки, а Станојковска со години важи за згодна убавица по која воздивнуваат мажите.

Станојковска, бидејќи постојано е пред камери, поради професијата многу често мора да има шминка на лицето, па затоа јавноста ретко може да ја види во природно издание.

Во една прилика таа изјави дека честопати знае да се шминка и сама и дека не се случува постојано за нејзиниот изглед пред камери да се грижат професионалци.

Марија пред извесно време реши да се одмори малку од своите обврски, па да замине на патување.

Станојковска реши да замине во Италија каде престојуваше во Милано и монденското место Комо за што се пофали на Инстаграм.