(ФОТО) Лејла, ќерката на Велија Рамковски покажа во каква убавина ужива во Швајцарија

  • By admin
  • октомври 8, 2021
  • 0
  • 9884 Views

Лејла Рамковска меѓу народот позната како ќерка на познатиот Велија Рамковски поранешен сопственик на веќе непостоечката А1 телевизија и неколку други медиуми и поранешна сопруга на Сефер Цановски, синот на Фиат Цановски.

Лејла е прекрасна жена, мајка на две деца, која неизмерно и е посветена на јогата. На нејзината витка фигура не можете да останете рамнодушни, а фотките кои ги објавува на својот Инстаграм профил воодушевуваат многумина.

Една од „главите“ на А1 телевизија беше и Лејла Рамковска, ќерка на сопственикот Велија Рамковски. Таа по затварањето на телевизијата се посвети на сосема поинаква професија со која се занимава и денеска…

Лејла денес е една од најдобрите јога-инструктори во нашата земја, а резултатите од овој спорт се многу очигледни кај неа. Тоа најдобро може да се види и на нејзиниот профил на Инстаграм каде има стотина фотографии како вежба Јога.

Лејла, ќерката на некогашниот сопственик на телевизијата А1 Велија Рамковски, веќе неколку години назазад е позната јога инструкторка.

-Не постои група на луѓе за кои смее или не смее или не се препорачува да практикува јога. Секој може да практикува јога..

Само е важно да си го најдеш вистинскиот тип на јога кој што ти прилега на твојот карактер.

Кога би опишала што јогата направи за мене, со еден збор, тоа е трансформација- дефинитивно. Започнав на 30 години со јога. Тие што практикуваат кога знаат.

Не можев ни мост да направам, апсолутнио бев многу крута. И не само крута, туку немав ни снага.

Е сега тука е етој момент кога ќе се разочараш и егото ќе настапи и ќе прекинеш, ќе речеш- не е ова за мене.

Или малку ќе си дадеш шанса. Секогаш тоа им го кажувам на оние што ќе почнат кај мене на часови, да не очекуваат резултати веднаш.

Ако кажеме дека има Лејла има совршено тело, можеби ќе биде премалку.

Таа важи за личнос која доста патува, што се потврди и овојпат откако реши да замине во Швајцарија и тоа на Алпите каде што покажа како ужива во еден од зимските скијачки центри.

На Рамковска не и требаше многу да залади, па уште во раната есен замина во снежна идила.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *