(ФОТО) Елена Велевска ги рашири нозете и позираше – фановите уживаат во глетката

  • By admin
  • мај 18, 2021
  • 0
  • 980 Прегледи

Елена Велевска важи за една од најдобрите, најпопуларните и секако најбараните фолк поп пејачки кај нас.

Велевска то и да облече го носи со стил, па за неа важи дека е една од дамите на домашната сцена која што секогаш внимава на својот изглед и имиџ.

Променета во брендирани парчиња, секогаш со средена коса, шминка соодветна на приликата во која се наоѓа и со сетоа го привлекува вниманието на јавноста, која редовно ја информира за себе и својата кариера на социјалните мрежи, по што следуваат лавина на коментари, лајкови и споделувања.

Пејачката како и сите нејзини колеги од естрада е на подолга принудена музичка пауза поради ситуацијата со вирусот.

Познатата фолк пејачка Елена Велевска е активна мошне на социјалните мрежи и знае често да привлече внимание.

Таа е родена да пее, да се изразува преку музиката, зошто тоа најдобро го знае. Родена е да ја споделува својата раскошна македонска душа со вас која во душата вистински ја познавате добрата песна.

Елена Велевска неодмана отворено проговори за моменталната ситуација во која се наоѓаат музичарите, но и за тоа колку македонскиот народ е желен за музика и забава после сите лоши моменти кои ги имаше во изминатиот период поради корона вирусот.

Елена Велевска, како и останатите музичари во земјава, периодов е без ангажмани, а своето слободно време го користи да се посвети на семејството и пријателите.

Фолкерката Елена Велевска e активна на социјалните мрежи каде што редовно ги чести следбениците со разни фотографии истакнувајќи ја својата убавина.

Така беше и овојпат кога Велевска на својот профил на Инстаграм на опцијата стори објави фотографија од теретана на која позира со раширени нозе.