(ФОТО) Додека најголем дел од музичарите се жалат, познатата пејачка се поднови со нов луксузен автомобил

  • By klaster1
  • април 27, 2021
  • 0
  • 483 Прегледи

За познатата пејачка и турбофолкерка Дара Бубамара нема кри за, тоа што не настапуваат овој период на неа не се одразува во голема мера.

Дара пред неколку денови на социјалните мрежи се пофали со својот нов луксузен автомобил марка ,,Мерцедес Бенз АМГ”.

Таа сподели фотографија со своето ново милениче кое вреди околу 150 илјади евра

Веруваме дека многумина би сакале да бидат на нејзино место, а како изгледа нејзината нова машина, погледнете низ фотографиите.

– Пристигнува автомобилот, пресреќна сум, јас се создадов од нула, накратко напиша српската турбофолк ѕвезда

Познато е дека Дара љубител на автомобилите, бидејќи пред две години купи и мерцедес за кој плати околу 100.000 евра.