(ФОТО) Адријан Алачки ги спакува куферите и замине од Македонија, па покажа каде се наоѓа

  • By admin
  • мај 30, 2021
  • 0
  • 31703 Прегледи

Адријана Алачки со години наназад е добро препознатлив лик пред тв камерите. Таа својата кариера ја почна како пејачка, а потоа продолжи и како ТВ водителка на кулинарското шоу „Вкусот на традицијата“,

Важеше за позната македонска пејачка, но сега најмногу ја препознаваат како водителка, тоа е Адријана Алачки која со години наназад остана да биде добро препознатлив лик пред тв камерите.

Токму емисија „Вкусот на традицијата“ е нешто по кое ја препознаваат и важи за заштитно лице. Алачки често на Фејсбук споделува моменти од снимањето на емисијата во кое е очигледно дека ужива.

Освен како успешна пејачка и автор на емисијарта „Вкусот на традицијата“, Алачки е позната и како автор на книгата „Македонски традиционален готвач“. Неодамна, таа најави дека наскоро ќе излезе и второто издание.

На прватен план Адријана Алачки од бракот со Горан Алачки ги има децата Грациела и Благоја, а пред неколку години стана и баба на преслатката Јана.

Надвор од професионалните обврски, познатата пејачка на народна македонска музика е посветена мајка и баба.

Алачки пред се поради работата пред појавата на вирусот често патуваше, но поради ограничувањата таа мораше да намали со патувањата преку границите.

Но со оглед на тоа што полека но сигурно целата ситуација стивнува и сите се надеваме дека се враќаме во нормала, Алачки реши да се спакува и да замине од Македонија.

Алачки се пофали на социјалните мрежи каде замина, но и од кои причина.

-Вкусот на традицијата штотуку пристигна на Брач, Супетар во организација на Бисер мора 2021! Наскоро нови содржини за нашите гледачи!, напиша Алачки а пота додаде:

-Денес и официјално започнува познатиот гастрономски фестивал Бисер Мора на Брач, во организација на асоцијацијата на шефови на кујни на медитеранските и европски региони, СКМЕР од Сплит .