Сузана Гавазова откри со што никогаш не би се занимавала и го кажа нејзиниот најоглем страв

  • By klaster1
  • јуни 10, 2021
  • 0
  • 333 Прегледи

Една од најпознатите и најзгодни македонски турбофолк изведувачи Сузана Гавазова беше гостин во емисијата ,,Бекстејџ“ и одговараше на доста интересни и незгодни прашања.

Таа откри што никогаш не би работела, за нејзината прва љубов, уште ред други работи кој досега јавноста не ги знаеше.

– Скоро дознав дека најголем страв за мене всушност е земјо тресот, имаше таков случај и јас се исплашив многу и почустував страв.

– Јас јавно сакам да се заблагодарам на мојот сопруг кој ме подржува што и да правам, истотака и на моето семејство кој се тука за мене, а секако и на моите слушатели кои сите овие години се со мене и ме поддржуваат во работата, вели Гавазова.

– Физички мислам дек ништо не ми недостастува, се чуствувам исполнето истотака и духовно, вербата ме прати насекаде.

– Од дома не излегувам без мојот паричник и со сите буквално документи, телефоно истотака, а ако би бирала пари или моќ видете,

-Додека е млада жената таа е моќна, а потоа кога остари и требаат пари за да има моќ, вели низ смеа фолк ѕвездата, Сузана Гавазова.

– Се чуствувам убаво, кога некој ќе ми каже дека сум убава и прекрасна, а има и некој зборови кој буквално ме вадат од такт.

– Јас никогаш не би се занимавала со про ституција, ниту пак некоја работа поврзана со пари, како што е на пример банкарството, сметам дека тоа не е за мене.

– Често плачам на филмови, тогаш емоциите најмногу ме совладуваат, скоро секоја вечер, гледаме со сопругот филмови, јас плачам а тој ми се потсмева.

– Го обожавам звукот на птиците, затоа често одам на планина и уживам во природата, а ми смета звукот на грмежот како и бучавата на автомобилите. Не би сакала да живеам во месо каде што има многу голем метеж.

-Моја прва и се надевам единствена љубов до крајот на мојот живот е мојот сопруг, тој е и паметен и убав, јас сум среќна жена, заклучува турбофолкерката.