Спенџарска: Во Македонија треба да се жалиш, да кукаш и се некој друг да ти биде крив

  • By admin
  • мај 20, 2021
  • 0
  • 1846 Прегледи

Повеќе од една деценија во медиумскиот простор. Многу часови поминати пред камера и богато искуство на медиумско поле. Јелена Спенџарска е една од најуникатните и најпрепознатливите македонски тв водителки.

Една од нашите најпознати водителки, Јелена Спенџарска, речиси секојдневно ја гледавме на малите екрани во изминатите десетина години. Спенџарска остави траен белег во утринските контактни емисии.

Популарната и познатата ТВ водителка на утрински програми, Јелена Спенџарска е обожувана од ранобудците, кои велат дека со својата харизма и позитивен дух, им ги разубавува понекогаш тмурните утра.

Освен што ја „бива“ за работата која ја работи, Јелена Спенџарска последните година, две, на социјалните мрежи покажа и дека знае да размислува, но што е поважно да расудува реално, па и да ги потенцира своите маани, особина која е непозната за многумина.

Јелена Спенџарска, популарната ТВ-водителка од „Канал 5“ и инфлуенсерка на социјалните мрежи, е често знае да биде интересна за јавноста и за нејзините фанови.

Сите кои ја следат, воодушевени се од нејзините статуси, а дел од нив навлегуваат во сферата на филозофијата и психологијата. Многумина се пронаоѓаат во нив, и повеќето се согласуваат.

Познатата водителка кој воедно важи за една од најзгодните наши јавни лица, Јелена Спенџарска продолжи со своите емотивни и искрени пораки преку социјалните мрежи.

И денес Спенџарска беше активна, па се огласи преку својот профил на Инстаграм каде сподели на стори неколку стори во кои вели:

Toa e тоа за што зборам. И верувам дека добро ме сфаќате. Имам чувство дека во Македонија треба да се жалиш, да кукаш и се некој друг да ти биде крив за тоа до кај си со животот за да бидеш „прифатен“.

А, мојот живот и тоа како јас живеам и колку се забавувам со се што правам е скоро па несфатливо за масата.