Снеже Велков: Која сум па јас или која си па ти за да се ти иде како подмачкано

  • By admin
  • август 7, 2022
  • 0
  • 131 Views

Снеже Велков е добро познато име и презиме на македонската широка јавност, водителка која што низ годините наназад често е присутна на малите екрани.

Како што е познато Велков освен што е водителка сега е и пилатес инструкторка, но и инфлуенсерка која често споделува на социјалните мрежи доста поучни работи.

Секогаш искрена во своите објави е нашата позната водителка Снеже Велков, која често на Инстаграм знае да сподели свое искуство како поука за нејзините следбеници што беше случај и неодамна:

Не познавам изврсен фудбалер кој не утнал пенал,ни одличен кошаркар кој не промашил слободно фрлање. Не познавам ни првак бо ксер која не доживеал тежок нокд аун.

Ни генијален актер кој не утнал улога во филм. Не познавам ни топ пејач кој не отпеал к рш песна ниту одличен водител кој не направил лапсус.

Не познавам и фантастичен бизнисмен кој не направил погрешна инвестиција или изгубил многу пари. Не познавам ни супер возач на формула кој не изгубил трка а ни супер велосипедист кој бар еднаш не се искр шил.

Не познавам големи имиња од било која бранша кои бар еднаш не треснале на земја баш јако.

Па,да си прашам ако на такви големи луѓе им се имаат случено такви с ања Која сум па јас или која си па ти за да се ти иде како подмачкано.

Станувај‼️ Истреси тоа солзите,ку кањата и разоч арувањата,поднамести си го повреденото его,подиспрај си го носот подистреси прашината од падот.

Дигај главата и трк во победи. И ич да не му ја мислиш, пак ќе паднеш ама овој пат ќе имаш на што да се потпреш-на искуството од претходните падови. Разваљуј бре

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *