Сашко Коцев за на Цеца ќерката: Ега ти

  • By admin
  • јуни 19, 2022
  • 0
  • 103 Views

Како што е познато неодмана Светлана Ражнатовиќ Цеца и нејзината ќерка Анастасија беа во Македонија, поточно имаа концерт во Пробиштип.

Иако првично концертот беше најавен да се одржи на Аква паркот истиот на само неколку дена пред одржувањето беш преместен на нова локација.

Поради големиот интерес, а и бројни гости од соседна Бугарија и Србија, истиот беше преместен и се одржа на Градскиот стадион во Пробиштип.

Ниту неповолното време не беше пречка голем број фанови да присуствуваат на концертот и да уживаат во музиката на мајката и ќерката.

Овој концерт ќе биде запаметен вечно во нивните спомени со оглед на тоа што фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ за прв пат настапуваше заедно со нејзината ќерка, популарната млада пејачка Анастасија Ражнатовиќ.

Откако Анастасија почна да настапува, таа досега неколку пати ја делеше сцената со различни изведувачи, а ова е прв пат да се појави со нејзината мајка.

И Цеца и нејзиниот наследник „блеснаа“ од глава до пети, а и двете се потрудија стајлингот да биде совршен, па присутните коментираа дека не се знае која изгледа подобро.

„Драго ми е што се дружиме вечерва во Пробиштип. Мора да ви кажам дека сум посебно сум среќа што ова е прв заеднички настап на мене и мојата Анастасија и тоа баш да биде кај вас во Македонија“ кажа Цеца на почетокот на концертот.

Познатиот наш актер Сашко Коцев откако очигледно прочитал низа вести за нив или барем наслови, реши да се огласи на својот профил на фејсбук каде напиша:

На Цеца ќерката, епа на нејзиното момче мајка му, на нејзината сестра од тетка зетот за втората внука епа братучетка му трета изгледа не веројатно во купачи и го за пали интернетот! Ега ти вестите ега ти

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *