Саша Поповиќ ја прекина пензијата, вложи милиони и покрена бизнис со познатата пејачка

  • By klaster2
  • декември 1, 2021
  • 0
  • 108 Views

Легендарниот Саша Поповиќ изгради име со ,, Ѕвездите на Гранд”, каде го промовираше во број еден музичко шоу, не само на Балканот но и пошироко.

Преку неговото музичко шоу успеаја да се лансираат безброј музички ѕвезди, кој направија завидни кариери, благодарение токму на ова шоу.

Саша Поповиќ реши да се пензионира, но само кога се во прашање музичката продукција и „Гранд“, кој го продаде со намера да почне да ужива.

Сепак, неговите пензионерски денови не траеја долго, па се откри дека тој влегол во бизнисот со колешката Вики Миљковиќ и нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташкет.

– Сите се надеваа дека Сале конечно ќе се посвети себеси и семејството бидејќи работел и работел пред неколку децении.

– Но, се чини дека Сузана залудно се израдувала што следната година ќе го обиколи светот со сопругот при рака и ќе го има само за себе, вели извор за ,,Ало рс”

Да, таа го чекаше, но изгледа дека не може без работа. Човекот е навикнат да работи, да има работна активност, да заработува – вели изворот и додава:

-Моментално гради зграда на Бежанијска коса, не сум сигурен колку точно станови ќе има, а во целата приказна се вклучени и Вики и нејзината фирма која се занимава со уредување на станови.

– Неодамна добила и дозвола за продажба на недвижен имот. Тие не би воделе нешто ако не знаеле дека ќе им се исплати.

– Како што се вели, ова се искусни волци во оваа професија. Особено што цената на квадрат таму е над две илјади евра, а може да оди и повеќе – тврди изворот, додавајќи дека Брена не се занимава со оваа работа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *