Пејачот Шериф искрено: Се што заработив се препишав на сопругата

  • By klaster2
  • јуни 20, 2022
  • 0
  • 129 Views

Легендарниот музичар од Босна и Херцеговина Шериф Коњевиќ пред некој ден го прослави својот 64 роденден а со децении важи за еден од најбараните пејачи.

Голем успех постигна со своите песни, а познато е дека првиот недвижен имот го изгради од песната „Бели венчаници“ ,со која направи голем подем

– Ова чесно го заработив и за ова се борев цел живот. Јас сум домаќин човек, сакам домот да биде чист, среден и пријатен.

– Работам многу, но домот никогаш не го занемарувам – изјавипејачот во една емисија,а потоа се присети на својот прв заработен недвижен имот, од периодот кога се уште не стекнал голема популарност.

– Заработив многу пари поради песната „Бела венчаница“ која беше продадена во околу 850.000 примероци. Тоа ми беше несфатливо.

– Но, преку тој успех добив финансии и купив стан и автомобил – откри тој и додаде дека на ѕидот од својата вила насликал мурал кој ја презентира неговата семејна куќа во Саница, каде што израснал.

Инаку, Шерифот на една свадба се закитил со златна круна, го кителе до раните утриснки часови а тој едвај ги ,,однел” парите од ресторантот

Легендарниот пејач Шериф Коњевиќ гостуваше во емисијата „Сценирање“ на телевизија Курир. Тој зборуваше за својот живот, кариера и колеги, а призна дека ја сака својата сопруга најмногу на светот.

– Ја сакам мојата сопруга најмногу од се. Се што имам и оставив на неа. Секогаш зборуваме за некои материјални работи, а сето она што го стекнав во животот и го препишав на неа. Таа тоа го заслужи – вели Шерифот и додава:

– Ми се допаѓаат луѓе кои се специфични и кои не кажуваат ништо излишно во животот. Не кажува ништо излишно, се грижи за мене, мојот стајлинг. Во текот на животот слушав се и сешто – вели Коњевиќ.

Со оглед на тоа дека за само една свирка Шериф заработил за стан а се шпекулира и дека е најскапиот пејач на естрадата, па неговата сопруга наследила огромно богатство.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *