Пејачката Александра: За една песна добив бакшиш вреден кoлку за еден скапоцен автомобил

  • By klaster2
  • јануари 17, 2022
  • 0
  • 453 Views

Несомнено пејачката Александра Младеновиќ е една од подобрите вокали и пејачки кои направија добра кариера по ,,Ѕвездите на Гранд”

Младеновиќ за српските медиуми зборуваше за првиатниот живот, како и за кариерата и најоглемиот бакшиш што го добила.

– Што се однесува до подароците, можам да кажам дека се сум заслужила. Можеш да ме навлечеш, но немам што да кажам, кога ќе добијам скап подарок ќе се пофалам …

– Работев и работам напорно и не престанувам, зошто некој да ми купи нешто? Не ми се гади од подароци, но генерално не ги добивам – рекла Александра и признала дека ја освоила публиката:

– Претпоставувам со гласот… Не можам да кажам дека бев дебела, но ослабев многу, мило ми е што е така, што луѓето ја чувствуваат мојата емоција.Според Александра, таа добила голем бакшиш за нејзината позната песна.

– Добив многу, многу пари, ги делам на еднакви делови со музичарите. Не можете да купите стан, но скап автомобил може од бакшишите. Сите мои песни ми носат популарност – вели Александра.

Пејачката Александра Младеновиќ од чија јавност го крие својот љубовен живот, а сега откри каков совршен маж е и како стои на љубовен план.

– Ништо не се случува, фокусирана сум на нови песни и проекти. Имам многу додворувачи, но никој што ми праќа пораки не може да ме освои – истакнува Александра во „Премиера“.

– Мојот иден сопруг мора да биде силен, психички посилен од мене и да се носи со се што носи оваа работа. Не мора да биде богат, доволно си обезбедив за себе, па не мора да биде богат – искрено вели таа.

Потсетуваме дека неодамна за нејзиниот брак проговори и нејзиниот кум Ненад Манојловиќ кој со својата изјава ја изненади Младеновиќ.

– Претпоставувам дека треба да почека да се појави вистинскиот, бидејќи ако тоа можеше да се направи така лесно, тогаш секој ќе ги имаше вистинските луѓе до себе, а тоа ретко се случува.

Ако ги земеме во предвид нејзината работа и популарност, ќе бидам исклучително задоволен ако за педесет-шеесет години се смири и пронајде некој- низ смеа изјави Неша јавно прозивајќи ја.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *