Милена Антовска: Не верувај секому, дај си себеси време

  • By admin
  • септември 17, 2022
  • 0
  • 241 Views

Една од најшармантните и најзгодни тв лица во Македонија, Милена Антовска Станковска по пауза од околу година дена повторно имаме можност да ја гледаме на малите екрани.

Милена Антовска својата кариера ја гради на Канал 5 ТВ, пред се во утринската програма каде што гледачите најмногу ја препознаваат.

ТВ водителката Милена Антовска не само со својата позитивна енергија рано наутро пред камерите на утринската програма, туку и со својот изглед успева да ги расони гледачите и да им го привлече вниманието.

За познатата ТВ-водителка Милена Антовска Станковска 2022 година почна на најубав начин. Милена на големиот празник Василица годинава го доби најубавиот подарок – стана мајка по вторпат и на свет ја донесе ќерката Јоана.

– Се повлеков целосно од ангажманите во телевизија, но тоа е сега привремено заради бременоста и ситуацијaта со Ков ид 19. Не сакам да ри зикувам и секако не сакаат ниту моите претпоставени кои имаат големо разбирање за мене целиот овој период.

Инаку не ми е многу лесно што не работам сега, затоа што сум навикната да имам многу обврски и работам од мојата 22-ра година, изјави Милена во една прилика за Женски магазин.

Водителката Милена Антовска- Станковска од Канал 5 е омилена кај глеачите и поради својата спонтаност пред Тв камерите.

Таа едноставно ја носи ѕвездата на успешноста во себе. На прсти можат да се избројат кај нас јавните личности од овој калибар.

За нејзиниот изглед и модните комбинации во кои се појавува се пишува доста, но таа секогаш знае да се појави во некоја интересна и впечатлива комбинација која заслужува внимание.

Таа е често активна на социјалните мрежи, особено на Инстаграм каде често споделува фотографи, па така беше и овојпат кога прво на стори се огласи и кажа:

После скоро една година се враќам во етер, добро сум била кај некои мој колеги како гостинска во нивните емисии, но ете работно вечерва на Лото ќе имате можност да ме гледате.

За да потоа на својот профил на инстаграм објави пост со неколку слики во кој што кажа:

После речиси една година повторно во студио. Овој пат на лото во црвен фустан за да и парирам на седумката во студиото на Државна лотарија во Канал 5 телевизија.

Таа е доста активна и на социјалните мрежи, особено на Инстаграм каде што објави неколку фотографии крај кои напиша:

Затоа знам да кажам дека тоа што си го кажуваме самите на себе е многу важно. Затоа не се форсирај, не се обв инувај за се’, не се ла жи себеси но, ни другите, не се сожалувај, не давај лаж ни ветувања, не верувај секому

Дај си себеси време. Дозволи си да бидеш несовршен/а, затоа што ти си посилен/посилна отколку што мислиш

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *