Македонската мисица Розман за својот бизнис: Да не беше УЈП не знам каде би ги трошела парите

  • By admin
  • март 12, 2022
  • 0
  • 372 Views

Без сомнение Емилија Розман е една од најпознатата македонската мисица, манекенка и модел која знае често да биде интересна за јавноста.

Тоа неодамна го направи ооткако се вери со момче кое го познаваше само 24 часа, па по нецели две недели наместо свадба се случи раскинување на свршувачката, не само што е активна на социјалните мрежи, туку често знае да пошегува на своја сметка.

Емилија Розман важи за една од најубавите Македонки. Мисица, манекенка, топ модел која е навистина згодна и убава.

Таа стана актуелна во медиумите повторо откако во средината на јули му кажа „да“ на своето момче, Стефан Ангеловски, но набрзо стави крај на оваа љубов.

Имено, по свршувачката, таа за домашните медиуми раскажа дека со Стефан се знаеле едвај неполни два дена и тој ја побарал за сопруга.

Но, љубовта на прв поглед не траеше долго. Мисицата Розман после неколку недели од интимната романтичното запросување, „се разведе“ од својот невенчан сопруг.

Како што е познато Розман има и приватен бизнис со цвеќара, а пред некој ден на својот профил на фејсбук се огласи и напиша:

Еве јас бидејки сега имам прилика конечно да се освестам од лу дилово по повод празникот на жената, би сакала искрено од се срце да се заблагодарам на сите кои не поддржувате и купувате од кај нас.

Ви благодариме на довербата и трпението, постоиме за Вас и сме срекни што можеме да бидеме дел од Вашите најубави моменти.

Не толку искрено благодарам за сите ,,другари и другарки” кои не најдоа време (односно не се замараа) барем еден ден од годината да го испочитуваат мојот бизнис.

Една ружа не чини многу, но многу кажува за сите вас кои бевте тука кога имавте корист и интерес од мене. Благодарност и до УЈП што се секоја година тука за нас, реално не знам каде би ги трошела парите да не бевте Вие.

Тој еден ден во годината што го работиме, греота би било да не помогнеме да се наполни буџетот на нашата драга држава.

Ох да и уште нешто. Не ги креваме ние, цвекјарите, цените за да заработиме за 8 Март, иако живееме за тој ден, бидејки реално, зашто би купувале цвеќее било кој ден од годината кога може само тогаш.

Цените се наметнати од увозниците. И не, не сум сменета, дрцска и лоша, туку едноставно ми здосади да ме правите глупава и наивна од што сум добра. Љубов до сите, гушкање до небо и многу здравје, се друго ке средиме.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *