Ирена Спасовска се огласи по инфото дека ќе се дочепа до 20.000 евра

  • By admin
  • мај 26, 2021
  • 0
  • 10572 Прегледи

Познатата македонска пејачка Ирена Спасовска се огласи пред неколку часа на својот профил на фејсбук каде што напиша:

-За Бибето. Бруката си токму ТИ!!! Билјано неисчешлана и неискажана цел живот. Самопрогласена ко бајаги новинарке кај што отиде те избркаа..

Моронот и глупавата си ти. Пишуваш за мене а нема опција да ти вратам. Тие што коментираат што не се во твоја полза ги бришеш. Јас прва го дигнав гласот, УСПЕАВ и направив доволно за моите колеги за да земат помош од државата за да мислиш дека можеш да ме замериш со нив.

Даваш апел во здружението да води сметка за мене. Ај др пат со тебе ќе се консултира одборот кого да стави.

Волонтираме за здружението и работиме за доброто на сите колеги.За 20.000 евра што спомнуваш дека ќе се дочепам, прочитајго прво јавниот оглас од влада кој се може да конкурира па после паушални глуписти треси.

Тој оглас нема никаква врска со одборот. А тоа што сум способна и работам и успевам е тука неможам да ти помогнам.

За твоја информација покрај кариерата имам и високо образование факултет за менаџмент по еколошки ресурси затоа немој да измислуваш оти ќе завршиш на суд доколку не се извиниш за сите ла ги и кле вети.

Прашањето ми е..?? Што те боли тебе што потези правам, каде и со кој пари одам на одмор??

Од кога одморот стана луксуз??? Да луксуз е за тебе со таков памет нема ни да мрднеш никаде.Луксуз ти е и косата да си ја исчешлаш (како искубан папагал си) и сандали да си купиш, ама тоа не е ни од немане туку од неумеење.

На кого јас треба да давам отчет што правам??На тебе?? на народот??Ние пеачите не сме политичари ниту фактор што делуваме на Економијата па да пишуваш вакви глупави статии.

Ама ич не ме интересира кој во што верува.Ако толку се секирате за нас да ви дадеме некоја сметка да ни платите Нели ти забранив да пишуваш за мене??

Во делириум на сопствената небитност напагас луѓе и фрустрациите си ги лечиш оти знаеш дека си чукната.За твоја информација помошта уште не ни стигна.