Игор Џамбазов откри поради што се подмочнувал во гаќи

  • By admin
  • мај 24, 2021
  • 0
  • 4815 Прегледи

За Игор Џамбазов не е потребно да се трошат заборот. Тој е добро познато име на македонската јавноста. Човек со многу професии, пред се шоумен.

Џамбазов е добро познато име на македонската јавноста. Човек со многу професии, пред се шоумен.Џамбазов е македонски глумец, забавувач, ТВ-водител, музичар, писател, режисер на музички спотови и текстописец.

Неговите следбеници кои бројат нешто повеќе од 93 илјади, редовно може да видат и прочитаат од неговите инспиративни и досетливи мисли поврзани со актуелности и животни искуства, романтични фотографии со неговата сакана Илина, од оние авантуристичките во природа, такви со мачката Емче, по некое видео додека пее или свири на гитара, па се до ретро фотографии како онаа што се најде последна на неговиот профил.

Откако македонскиот шоумен, актерот и музичар Игор Џамбазов ја обелодени својот љубовен живот со алпинистката и сликарка Илина Арсова, нивната врска стана доста интересна за за јавноста.

Игор Џамбазов, еден од најдобрите и најпознати македонци, човек со неколку професии според многумина ја доживува својат втора младост.

Игор во неодамнешно интервју за „Бекстејџ“ зборуваше за љубовта со планинарката Илина Арсова, па откри како се запознале и како почнала нивната емотивна приказна.

-Се запознавме пред пет години, преку наши заеднички пријатели во Охрид. Го побарав од нив нејзиниот број и и се јавив. И се претставив и и кажав, сите сакаат да се запознаат со мене, а еве јас сакам да те запознаам тебе.

После тоа се видовме, неколку дена се дружевме и јас променив локација. После неколку месеци ми се случи првиот здравстен кр ах, бев во болница и добив неколку поддржувачки пораки од неа.

Се немавме видено долго време се додека не почна карантинот. Се сретнавме во Дојран, а се после тоа е историја, раскажа Џамбазов.

Призна и дека врската со Илина е сериозна, па не ја исклучи можноста наскоро да започнат заеднички живот.

Водителот, шоумен, музичар и писател веќе извесен период е вљубен во планинарката Илина Арсова со која поминува се повеќе време, а тие често споделуваат заеднички фотки и видеа на социјалните мрежи.

Игор е активен на својот „Инстаграм“ каде што речиси секојдневно споделува по нешто.Откако се активираше на социјалните мрежи, на Инстаграм профилот кај Игор Џамбазов постојано осамнува некоја нова објава.

Така беше и овојпат кога Игор сподели уште една носталгична фотографија и на свој оргинален начин и даде опис во кој што вели:

Тоа беше престиж, да си на насловна на “Екран”Јас сум бил скоро дваесет пати, и секогаш по малце сум се подмочнувал во гаќи од среќа..