Зорица Брунцлик ќе слави роденден со 15.000 гости: Ќе ја направам најголемата роденденска забава на овие простори

  • By klaster3
  • мај 17, 2022
  • 0
  • 132 Views

Зорица Брунцлик е синоним на естрадата, со својата музичка кариера која трае повеќе од 40 години таа ги полни концертните сали ширум Европа, но и пошироко.

Детството го поминала навистина теш ко поради тоа што нејзините родители се развеле уште додека била мала. Тој период од животот го памети по бо лка и сиромаштија, како и по неправдата што и ја нанела на мајка си.

– Живеевме во најголема бе да бидејќи мајка ми имаше слаба плата. Нема ништо што би сакал да се сеќавам од тој период, што не значи дека се сра мам од тоа.

– Татко ми ме одведе и ме остави со своето богато семејство на неколку месеци, само за да ја пов редам мајка ми. Со неговото семејство живеев како бубрег во лој, носев најдобра облека, ја јадев најубавата храна…, изјави Зорица.

Затоа денес многу естрадни уметници можат да и позавидат на кариерата којашто ја направи. Годинава ветува дека ќе направи спектакл на прославата на нејзиниот роденден со повеќе од 15.000 луѓе бидејќи само еден ден претходно својот спектакуларен белградски концерт го закажа за 28 јуни на стадионот „Тасмајдан“.

Бидејќи концертот е закажан за 21 часот, а Зорица ќе ги пее сите хитови кои ја одбележаа нејзината речиси петдецениска кариера, најпродаваната пејачка во историјата на домашната дискографија на полноќ ќе наздрави со сите гости.

– Искрено, морам да кажам дека едвај чекам да се дружам со публиката. Како што знаат сите што ме следат, овој концерт првпат беше закажан пред повеќе од две години, но поради пандемски мерки го преместувавме неколку пати, не сакајќи никого да загроз име.

Сега конечно е време да надоместиме за се што изгубивме и подготвена сум да им пеам колку што бараат од мене – најави Брунцлик, а потоа објасни што е со билетите кои луѓето ги купиле претходно.

– Организаторите ме информираа дека никој кој претходно купил билет за некој од датумите не побарал да го врати, и навистина им должам огромна благодарност за таа поддршка.

Деновиве се работи на решавање на техничкиот дел за овој концерт, а јавноста за се ќе биде информирана. Публиката постојано ми да ва сила, а ова ќе биде мојот начин да им се оддолжам и заедно да ја направиме најголемата и најлу дата роденденска забава на овие простори – изјави Зорица.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *