Димитар Атанасовски откри со која професија никогаш не би се бавел

  • By klaster1
  • јуни 8, 2021
  • 0
  • 162 Прегледи

Македонскиот шоумен и водител на многу настани и телевизиски проекти како и квизови, Димитар Атансовски гостуваше во емиијата ,, Бекстејџ“.

Тој во свој стил одговараше на прашањата и откри многу интересни прашања и откри која му е најздодвна публика, со која професија никогаш не би се бавел и други.

– Јавно можам да се заблагодарам само на личности кој ми имат помогнато во животот, физички сакам малку да се стегнам ,психички не ми фали ништо а би сакал многу почесто да одам во манастири.

На прашањето што би одбрал попрво дали пари или моќ, Димитар кратко одговори: Ни пари ни моќ, не се потребни, вели нашиот шоумен.

– Се сеќавам добро на моето прво пи јанство, и тоа препивме у зо, се разбудив во шест часот сабајле на плажа, претходно се бањавме вечерта таму, се друго е историја, вели низ смеа Димитар.

-Мое мислење е дека пластичната хирургија е убава од естетска смисла а првично секако е измилена да им помогне на народот.

– Кога сум дома правам компромис за да се биде по мое, а кога не е за дома гледам се да биде по мое, вели низ смеа шоуменот и сопруг на пејачката Сара Мејс.

– Никогаш ама баш никогаш во животот не би се занимавал со политика, звукот кој најмногу сакам да го слушнам е кога ќеркичката ќе ме нарече ,,тато“ а најмногу ме нервира кога баш таа ќе ми рече ,,чекај јас да ти кажам,,

– Кога би имал ма гично стапче би сакал луѓето да се по смирени и релаксирани бидејќи се почето има луѓе кој шират негативна енергија и не допринесуваат никако за доброто на опшеството.

– Мене најсреќен ме прават луѓето околу мене односно семејтвото, кај жената најмногу го сакам карактерот и тој да се погоди.

– Најздодевна публика на настан ми е онаа публика која доаѓа на настанот и воопшто не те слуша, дојдена е тука за да се слика или за да си седи на телефон.

– Искуствата од првата љубов не се забораваат и секако се добредојдени за понатамошниот развиток, се стекнуваш со работи и чуства кој до тогаш не си ги чуствувал, заклучува Димитар.