Галетановски за државни функционери што не одговараат на повик: Ќе ве сменат утре ќе немате кафе со кого да пиете

  • By admin
  • август 5, 2022
  • 0
  • 348 Views

Ѓорѓи Галетановски кој е познат по прекарот Чомбе е екс директорот на Скопската Зоолошка градина кој претходно на јавноста и беше познат како менаџер на скопски ноќни клубови.

Чомбе е роден во Скопје во 1982 година, а израснат во Кисела Вода. Од она што го има како сеќавање од најраното детство, вели дека најтра уматичен момент му било кога го оставиле првиот ден во забавиште, а неизмерно среќен бил кога добил скејтборд и нинтендо.

Израснал со баба му и дедо му, па така секогаш бил патријахално воспитуван. Животот го научил и на двете лекции: како е да имаш многу и како е да немаш ништо. Токму ваквите осцилации, Ѓорѓи ги препознава како клучни во неговото созревање и формирање на неговиот карактер.

„Пед да станам директор бев многу активен во ноќниот живот. Бев менаџер од мои 17 години. Работев во дискотеки, организирав настани, голем дел на концерти на музички звезди“ кажа во едно свое интервју.

Со промената на локалната влас Галетановски ја напушти фунцкијата директор во ЗОО Скопје, но неговиот наследник не се прослави и не се задржа долго, па беше сменет.

Во време на Чоме додека беше директор Скопската Зоолошка градина буквално заживеа, а има и зошто. Нешто за кое сведочат и испраќаат пофалби посетителите.

Беше збогатена со низа нови животни кои претходни ги немаше, се уреди внатрешниот изглед, се воведно новини, а притоа се изгради и модерзинираа живеалишта.

Џомбе е доста активен на социјалние мрежи, особено на својот фејсбук профил каде што пред некој ден напиша статус кој привлече големо внимание:

На државни функционери што не одговараат на повик и потреба на државата граѓаните и другарите и што даваат изговори, да им се плукнам на 4 годишните животи и бензин што го возите.

Ќе ве сменат утре ќе немате кафе со кого да пиете батерија на телефон ќе ви трае по недела дена. Уствари сменети сте више.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *