Водителката Јована: Oдбив плата од 250 илјади, живеам под кирија и возам половен автомобил

  • By klaster1
  • јуни 4, 2021
  • 0
  • 8159 Прегледи

Водителката Јована Јеремиќ, не престанува да изненадува откако се повлече од телевизиската куќа ,,Хепи,,

Имено, како што сега истакна за „Блиц“, таа решила да одбие плата од 250.000 динари на една популарна телевизија.

– Одлучив да одбијам плата од 250.000 динари. Мојата плата не е пресудна, но таа е важна. Од сето тоа, најважно е да останам доследна на себе и на своите гледачи.

Тоа значи да бидам гласот на народот во моите емисии, да претставувам патриотски теми, да ги прикажувам неправдите на обичниот човек, бидејќи јас сум новинар кој ги слуша страдањата на луѓето.

Исто така е важно телевизијата во која одам да има национална фреквенција, бидејќи гласот на народот ќе се чуе преку мене.

Јас во мојот живот знам што можам да придонесам за телевизијата на која работам, бидејќи сè во шоу-бизнисот се мери преку пари – посочува Јована за „Блиц“ и додава:

– Живеам под кирија, возам половен автомобил. Не заслужив да живеам таков живот после толку пари на таа телевизија. Сакам да живеам луксузен живот, го заслужувам тоа – заклучува Јована Јеремиќ за „Блиц“.

Да потсетиме, Јеремиќ тврди дека добила пет понуди за ново работно место, но дека се уште не одлучила каде ќе ја гледаат гледачите од септември.

– Работев на ,,Хепи ТВ,, десет години и таа телевизија е во моето срце. Почнав таму, направив име таму. Горда сум на тоа што и го дадов на таа телевизија, оставив голем медиумски капитал на Телевизијата Хепи. Дадов сè од себе.

-Јас доаѓам за кратки епизоди, доаѓам да останам и да победувам, тоа е голема разлика. Пазарот е отворен, јас сум сега слободна на пазарот.

Имам пет понуди од пет различни телевизии. Сега сум во деловна активност. Колку повеќе давате, толку повеќе добивате – вели водителката Јована Јеремиќ.

– Јована деновиве е во секојдневни преговори со неколку телевизии, така што конечната одлука ќе ја донесе за неколку дена. Најдобрата понуда ја доби една од најгледаните телевизии.

– Каде наводно и понудиле стан во елитно маало, личен возач и скапо возило што ќе ја носи секој ден. Покрај тоа, цел тим луѓе и стојат на располагање и голем број се во прашање – изјави извор за „Блиц“.