Важат за најбогат пар на естрадата а велат: Јадеме леб и маст

  • By klaster1
  • јуни 30, 2021
  • 0
  • 3387 Прегледи

Сопругата на Саша Поповиќ, пејачката Сузана Јовановиќ, неодамна се врати на музичката сцена со албум кој чинеше 100.000 евра.

Иако важи за една од најбогатите српски пејачки, особено по продажбата на продукцијата „Гранд“ и платата на нејзиниот сопруг, Сузана открива дека живее скромно и „нормално“ со семејството.

– Имав убаво детство на село. Имаше клупа пред куќата на моите родители каде сите сакавме да јадеме парче леб и мас со малку пиперка над него. Тоа е најслаткото нешто што треба да се јаде, српска „нутела“.

Најлошото нешто за мене беше кога парче леб падна на подот од намастената страна, па се изн ервирав. Леб и маст беа и остануваат моето омилено јадење. И денес сакам да го јадам – ​​рече Сузана и продолжи:

– Сале, децата и јас сакаме домашни јадења. Јадеме сарма, бекарак, зелка, грашок, боранија … Ова се нашите омилени јадења, иако можеме да си дозволиме сè.

Не сакаме суши или друга експериментална храна. Луѓето сигурно мислат дека јадеме со златни лажици, но ние сме обично семејство кое живее нормален живот – вели таа за „Хит Информер“.

Да потсетиме, Сузана Јовановиќ ја одржа промоцијата на новиот албум на 10 јуни, по подолга пауза кога станува збор за издавање нови песни.

Сè беше финансирано од нејзиниот сопруг Саша Поповиќ.

– Успеав да го финансирам сето ова од пензија. Морам да го поздравам главниот спонзор. Го поздравувам Саша Поповиќ, себе си! – рече Саша со насмевка.

Тој истакна дека сè чини многу, но вели дека може да зборува јавно за бројките, бидејќи правилно плаќа даноци и чесно ги заработил.

– Можам да зборувам за бројки затоа што плаќам данок. Сè што заработив се бели пари, немам црни, а сето ова чинеше многу.

Не жалам за еден динар бидејќи станува збор за мојата сопруга и нејзината желба. Кој ќе го финансира сето тоа ако не јас како нејзиниот сопруг! – рече тој.

Потоа објасни колку точно чинело сè.

– Мојата пензија е 700 евра. Вложив 140 пензии во сето ова, па вие пресметајте колку чинесе овој албум. Скоро 11 и пол милиони динари, односно 98 илјади евра – истакна Поповиќ.