Билјана, сопругата на познатиот тенисер: Не се срамам да кажам дека зедов кредит

  • By klaster1
  • мај 29, 2021
  • 0
  • 463 Прегледи

Модната дизајнерка Билјана Типсаревиќ проговори за својата кариера и откри како постигнала успех.

Таа исто така призна дека не зела пари од нејзиниот успешен сопруг Јанко Типсаревиќ, тенисерот кој своевремено беше многу познат и заработи прилично добро.

Освојвуаше низа АТП турнири, и нижеше успеси и во националниот тим, односно дејвис репрезентацијата на нашиот северен сосед.

“Не се срамам да кажам дека зедов кредит, не зедов пари од сопругот кога започнав со работа, иако тој сè уште беше успешен спортист. Ја градев својата кариера”, рече Билјана и додаде:

“Кога си поставивме некои цели, никогаш немаме доволно, но зошто луѓето одат на Месечината? Тие немаат доволно земја, сите ние сакаме да продолжиме и тоа е во ред.

Вие само треба да бидете благодарни, да цените и бидете горди, да се тапкате себе си, бидејќи тоа е поттик да продолжите понатаму “.

„Тие нè учат од рана возраст кога ќе се случи нешто убаво кога ќе тропнеме на дрво, да бидеме претпазливи, да не пц уеме и така создаваме страв во главата“, заклучи Типсаревиќ во емисијата „Магазин ИН“.

Креаторот Билјана Типсаревиќ верува дека задоволството на жената доаѓа од енергијата што ја рефлектира.

Како што вели, најважна работа е да не се става под но ж и да се менува физичкиот изглед со помош на пластични хирурзи, туку дека е важно да се негува внатрешната убавина што ја зрачи жената.